مشاوره آنلاین با دکتر احمد کاویانی در سامانه روبان
       
آدرس وب سایت: www.rubanapp.com 
آدرس اینستاگرام: @ruban_app 

·        از 2 هفته قبل از عمل مصرف دخانیات را قطع نمایید.

·        برای آمدن به مرکزی که قرار است در آن جراحی شوید شخص دیگری شما را همراهی کند.

·        روز قبل از جراحی بطور کامل استراحت نمایید.

·        قبل از خروج برای جراحی دوش بگیرید، زیرا ممکن است تا مدتی نتوانید حمام کنید.

·        تمام مدارک پزشکی خود را هنگام خروج از منزل همراه داشته باشید.

·        روز قبل از جراحی از محل قرار گیری بیمارستان و چگونگی رسیدن به آن مطمئن شوید.

·        چنانچه شب قبل از عمل جراحی بعلت استرس زیاد بی­خواب شده­اید پس از مشورت با پزشک معالج، نصف قرص xanax یا کلردیازپوکساید 5 mg ساعت 10 شب بخورید.

·        اگر بیماری خاصی مثل دیابت، فشار خون و یا حساسیت دارویی یا آلرژی به ماده خاصی دارید، حتماً پیش از عمل پزشک معالج و پرسنل اطاق عمل و پزشک بیهوشی را مطلع کنید.

·        از نیمه شب (شب قبل از عمل) از نوشیدن یا خوردن مواد آشامیدنی و خوراکی پرهیز نمایید.

·        قبل از خروج از منزل تمام جواهرات، ساعت مچی و ... خود را خارج نموده و در منزل بگذاريد.

·        مراقب باشید انگشتانتان لاک نداشته باشد.

·        پیش از خروج از منزل لباس راحت و گشاد نخی به تن کنید. بهتر است این لباس دکمه­هایی که راحت باز و بسته می­شوند در قسمت جلو داشته باشد.

·        در روزهای قبل از عمل از رژیم غذایی معمولی (رژیم نرمال) استفاده نمایید. از مواد بسیار پر کالری و الکل و ترکیبات ویتامینی اضافی بویژه ویتامین­های محلول در چربی مثل K, E, D, A پرهیز نمایید.

·        شما پس از جراحی نیاز به 3 تا 10 روز استراحت در منزل دارید (بستگی به وسعت جراحی) بنابر این با برنامه­ریزی قبلی در خصوص استراحت بعد از عمل از فشار روحی خود کم کنید.

·        اينكه در چه روزي از دوره قاعدگي هستيد در انجام  عمل جراحي شما تاثير زيادي ندارد بنابر اين نگران اين موضوع نباشيد.

شما پس از عمل جراحی معمولاً نیاز به سوتین پیدا می­کنید. لباس زیری معادل همان سایز قبلی ولی از نوع ورزشی (کشی) تهیه نمایید. در موارد جراحی­های زیبایی پستان این موضوع متفاوت است و لازم است از انواع خاصي از لباسهاي زير استفاده نماييد. در مواردي كه عمل جراحي بزرگ كردن پستان براي شما انجام شده است از سوتين هايي كه كش پهن در زير آن وجود دارد استفاده مي شود، در حالي كه نوع سوتين پس از جراحي هاي كوچك كردن پستان بسته به نوع عمل متفاوت است.