زندگي و تحصيلات

دکتر احمد کاویانی در سال 1348 در شهر قزوین به دنیا آمد و تحصیلات ابتدایی تا پایان دبیرستان را در همان شهر به پایان رسانید. در سال 1366 پس از پذیرفته شدن در رشته پزشکی در دانشگاه تهران به تهران آمد و پس از 7 سال در اردیبهشت ماه 1374 درجه دکترای حرفه ای پزشکی را اخذ نمود. در مهر ماه همین سال پس از قبولی در امتحان جامع دستیاری، فعالیت تحصیلی خود را در رشته جراحی عمومی در دانشگاه علوم پزشکی تهران پی گرفت و پس از 4 سال در شهریور ماه سال 1378 موفق به اخذ بورد تخصصی جراحی عمومی گردید.

پس از آن دوران مقدس خدمت سربازی را در شهر قزوین گذرانید. در زمستان 1378 و همزمان با سپری کردن دوران خدمت زیر پرچم وی بعنوان معاون پژوهشی جهاد دانشگاهی دانشگاه علوم پزشکی تهران و رییس مرکز بیماریهای پستان جهاد دانشگاهی برگزیده شد و در این مرکز بمدت 4 سال مشغول به فعالیت بود. او در دی ماه 1381 در طی یک رقابت فشرده ، با توجه به فعالیتهای علمی و پژوهشی و نگارش مقالات و کتب علمی به عضویت هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران درآمد و از آن تاریخ کار خود را در قالب استادیار گروه جراحی این دانشگاه پی گرفت. دکتر کاویانی در آبانماه 1385 و پس از اخذ پذیرش های لازم جهت ادامه تحصیل به شهر پاریس رفت و دوره فلوشیپ جراحی پستان و سرطان را در "انستیتو کوری" (Curie Institute) پایان سال 2007 میلادی با موفقیت به پایان رسانید.

در سال تحصیلی 2008-2007 با توجه به توفیقات علمی و چاپ بیش از 14 مقاله در مجلات بین المللی ، 15 مقاله در مجلات علمی و پژوهشی داخلی و نگارش 2 کتاب تخصصی در زمینه بیماریهای پستان برای گذراندن دوره جراحی انکوپلاستیک پستان در "انستیتو گوستاو روسی"(Gustave Roussy Institute) پاریس پذیرفته شد. او دوره دانشگاهی فوق تخصصی جراحی های انکوپلاستیک و بازسازی پستان را در نوامبر سال 2008 میلادی با موفقیت به پایان برد و موفق به اخذ این دیپلم فوق تخصصی گردید. وی همزمان با این دوران، با توجه به فعالیت های علمی آموزشی، پژوهشی و درمانی در دانشگاه علوم پزشکی تهران موفق به ارتقاء رتبه علمی از استادیاری به دانشیاری گردید و هم اکنون او بعنوان دانشیار دانشگاه علوم پزشکی تهران در بیمارستان امام خمینی(ره) تهران مشغول فعالیت می باشد.

دکتر کاویانی در ساهای ۱۳۸۷ تا ۱۳۸۹ در سمت رییس بیمارستان امام خمینی تهران که بزرگترین مرکز آموزشی پژوهشی و درمانی در کشور می باشد فعالیت های خود در دانشگاه را ادامه داد و از مهر ماه ۱۳۹۲ تاکنون به عنوان رییس دانشکده مجازی دانشگاه علوم پزشکی نهران مشغول فعالیت است. ایشان همچنین از سال ۱۳۹۰ به عنوان معاون پژوهشی در دپارتمان جراحی این دانشگاه فعالیت می کنند.

در طی سالیان اخیر فعالیت های پژوهشی ایشان سرعت بیشتری گرفته و در حال حاضر مقالات بین المللی ایشان به انگلیسی  از مرز ۴۰ مقاله عبور کرده است. همچنین ایشان انتشار مجله بین المللی Archives of Breast Cancer را با همت و هزینه های شخصی و با کمک اساتید سرشناس از دانشگاه های معتبر در کشورهای آمریکا، فرانسه، ژاپن، سوییس، هلندٰ، انگلستان و ... آغاز نموده است. همچنین در انتشار این مجله دانشگاه علوم پزشکی تهران به عنوان publisher نقش مهمی ایفا می کند.

مرتبه علمی دکتر کاویانی در دی ماه سال ۱۳۹۳ با تایید هیات ممیزه دانشگاه علوم پزشکی تهران از رتبه دانشیاری به رتبه استادی ارتقا یافت و هم اکنون ایشان به عنوان استاد تمام در این دانشگاه مشغول به فعالیت می باشند.