ارتحال استاد جراحی دانشگاه UCL، جناب آقای دکتر کشتگر
متاسفانه با خبر شدیم که استاد مسلم جراحی سرطان، آقای دکتر محمد رضا صفایی کشتگر در انگلستان درگذشتند. ایشان یکی از موفق ترین جراحان سرطان در دنیا بودند ...
1396/9/3   0


متاسفانه با خبر شدیم که استاد مسلم جراحی سرطان، آقای دکتر محمد رضا صفایی کشتگر در انگلستان درگذشتند. ایشان یکی از موفق ترین جراحان سرطان در دنیا بودند که تحقیقات ایشان در زمینه سرطان و به ویژه سرطان پستان تا سالها مورد استفاده محققین در سراسر دنیا قرار خواهد گرفت.

دکتر کشتگر بارها به ایران سفر کرده بودند و در کنگره های علمی همواره یکی از فعال ترین و مفید ترین اساتید بودند. روابط بسیار خوب ایشان با اساتید داخل کشور و آموزش آنان از جمله فعالیت های ایشان بود.

در سال 1388 مجله علمی معتبر (lancet) ایشان را به عنوان چهره برتر جراحی سرطان پستان معرفی کرد. دکتر محمد رضا کشتگر با سه اختراع و ابتکار در زمینه تشخیص و درمان سرطان پستان توانستند راه جدیدی برای کمتر کردن شدت جراحی در این نوع سرطان ارایه کردند.

دکتر کشتگر همچنین جایزه Medical Futures Innovation Award كه ازآن به عنوان جایزه اسکار پزشکی در بریتانیا یاد می‌شود را به پاس 10 سال تلاش و تحقیق در زمینه تشخیص سرطان دریافت کردند.

 

ایشان اهل سیستان و بلوچستان ایران بودند و همواره در اغلب سخنرانی ها به آن اشاره و افتخار می کردند.

دکتر کاویانی که از جمله پزشکانی بودند که نزدیک ترین روابط را با ایشان داشتند، فقدان این ضایعه را به جامعه پزشکی و عموم هموطنان تسلیت می گویند و برای آرامش روح ایشان بیشترین آرزو ها را دارند.


اینک مرتبط:

http://jamejamonline.ir/online/3075150448617626893/   
  
  
نظرات کاربران:
شما هم نظر خود را مطرح کنید:
نام(اختیاری):
آدرس پست الکترونیکی(اختیاری):