ابداع یک تکنیک جدید در جراحی انکوپلاستی سرطان پستان توسط دکتر کاویانی
در شماره اخیر مجله معتبر Plastic and Reconstructive Surgery, GO تکنیک ابداعی دکتر احمد کاویانی برای جراحی سرطان پستان به چاپ رسید.....
1398/6/15   0

در شماره اخیر(آگوست 2019) مجله معتبر  Plastic and Reconstructive Surgery, GO  تکنیک ابداعی دکتر احمد کاویانی برای جراحی سرطان پستان به چاپ رسید. این تکنیک که به عنوان Cross نامگذاری شده است برای انجام جراحی انکوپلاستی در تومور های پستان که در ناحیه بالایی و داخلی این عضو قرار گرفته باشد کاربرد دارد.

در این تکنیک امکان برداشتن تومور سرطانی با اطمینان و سادگی  بیشتر بوده و نتایج زیبایی آن نیز بسیار خوب است. این مقاله در بخش ایده ها و خلاقیت های این مجله با عنوان تکنیک جدید در جراحی انکوپلاستی پستان انتشار یافته است.

دکتر کاویانی در باره این تکنیک جدید که با عنوان دانشگاه علوم پزشکی تهران چاپ شده است در باره این تکنیک توضیح دادند. در این تکنیک علاوه بر سادگی و کوتاهی عمل جراحی، امکان برداشتن کامل توده به همراه حاشیه های سالم اطراف آن بدون ریسک بدشکلی (Deformity)  پستان و بدون ایجاد برش در نواحی خاص در سینه که حساس تر هستند فراهم می شود.

دکتر کاویانی همچنین اضافه کرد که این تکنیک خوشبختانه هم اکنون توسط دستیاران و فلوشیپ های تخصصی که دوره آموزشی خود را نزد دکتر کاویانی در این دانشگاه گذرانیده اند انجام می شود.

این استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران با اشاره به امکان انجام کارهای نوآورانه در کشور، خطاب به دانشجویان پزشکی گفت که آنچه برای بهبود عملکرد تخصصی دانش پژوهان لازم است، تلاش و باور داشتن به توانایی های خود، تمرکز و توجه عمیق به حوزه های تخصصی و مجهز بودن به دانش روز است.


لینک مستقیم به مقاله: 

https://journals.lww.com/prsgo/Fulltext/2019/07000/A_Novel_Level_I_Oncoplastic_Surgery_Technique_for.28.aspx#pdf-link

  
  
  
نظرات کاربران:
شما هم نظر خود را مطرح کنید:
نام(اختیاری):
آدرس پست الکترونیکی(اختیاری):