راه اندازی سامانه جدید مشاوره در سایت دکترکاویانی
خوشبختانه با همکاری کارشناسان فنی امکان انجام مشاوره های غیر حضوری در وب سایت دکتر کاویانی ازابتدای اسفند 1397 فراهم گردید.
1397/12/9   0

خوشبختانه با همکاری کارشناسان فنی، امکان انجام مشاوره های غیر حضوری در وب سایت دکتر کاویانی از ابتدای اسفند 1397 فراهم گردید. برای استفاده از این سامانه ابتدا لازم است در وب سایت ثبت نام نمایید و سپس می توانید از امکانات آن برخوردار شوید. با این امکان جدید، کاربران می توانند  سوالات پزشکی و مدارک خود را برای انجام مشاوره ارسال نموده  و در فضای کاربری خود پاسخ  سوالات خود را دریافت نمایند.

این سامانه دارای مشخصاتی است که آن را از قسمت پرسش و پاسخ بیماران متمایز می کند. در شکل پیشین که هنوز نیز در قسمت تالار گفتگوی سایت فعال است، بیماران سوالات خود را در فضای عمومی تالار گفتگو مطرح میکنند و پاسخ نیز در ذیل همان سوال به افراد داده میشود. شاید دو محدودیت اصلی این قسمت که برای حدود 10 سال سعی در کمک به بیماران داسته این بوده که بیماران ناچار بودند سوالات خود را در فضایی عمومی مطرح نمایند و از طرفی برای ارائه گزارشات مدارک پزشکی لازم بود  که این گزارشات از ابتدا توسط  فرد سوال کننده در قسمت مربوطه تایپ شود که عملا برای بسیاری از کاربران قابل انجام نبود. در سامانه جدید این دو مشکل کاملا مورد  توجه قرار گرفته و این این مشکلات مرتفع گردیده است.

 

برای توضیح بیشتر باید این نکته را در نظر گرفت که سامانه مشاوره غیر حضوری در این وب سایت در واقع یکی از دستاوردهای کاربرد تکنولوژی های نوین در پزشکی تحت عنوان "تله مدیسین" و یا "پزشکی از راه دور" است. این نوع از ارائه خدمات پزشکی، بسیار روز آمد بوده در برخی از کشور های  پیشرفته دنیا شروع شده و سال گذشته به تدبیر دانشکده مجازی دانشگاه علوم پزشکی تهران، در ایران نیز آغاز شد. در برنامه آموزشی مربوطه که با همکاری دانشگاه کامرینو از ایتالیا و دانشگاه علوم پزشکی تهران برپا شد، عده ای از پزشکان (از جمله دکترکاویانی) شرکت  کردند و موفق به اخذ مدارک مربوطه شدند. در کنار فواید بسیار زیادی که این نوع استفاده از فضای مجازی در پزشکی دارد، همواره باید یک موضوع بسیار مهم را مد نظر قرار داد

در حقیقت آنچه از اصول اولیه این پیشرفت و دستاورد مهم می باشد این است که این نوع خدمات پزشکی می تواند به کمک پزشک معالج و بیمار آمده و ارائه خدمات را تسهیل کند ولی هرگز نمی تواند جایگزین ارائه خدمات حضوری باشد. این نکته ار اهمیت زیادی برخوردار است.

   

در طرح توسعه سامانه مجازی مشاوره پزشکی بناست امکان ارسال فایل های صوتی برای بیان مشکلات و طرح شفاهی سوالات نیز فراهم گردد. همچنین در فاز بعدی و در صورت کاربردی بودن و مفید تشخیص داده شدن این سامانه، امکان انجام مشاوره های آنلاین فراهم خواهد گردید.

بدیهی است از آنجا که این کار در ابتدای مراحل توسعه است ممکن است مشکلات پیش بینی نشده ای  وجود داشته باشد که در حین پیشرفت کار و با توجه به نظرات بیماران و کاربران عزیز اصلاح خواهد شد.

در مراحل بعدی در نظر است امکان  مشاوره های صوتی نیز به سایت  افزوده شود.

 


  
  
  
نظرات کاربران:
شما هم نظر خود را مطرح کنید:
نام(اختیاری):
آدرس پست الکترونیکی(اختیاری):